بارتندر کیست، چگونه بارتندر شویم، آشنایی با ابزار کار بارتندر و وظایف آنها

آشنایی با شغل بارتندری:

بارتندر به شخصی گفته می شود که آماده‌ کردن نوشیدنی‌ های سرد به صورت حرفه‌ای و تخصصی و نیز مدیریت بار سرد را بر عهده دارد. یک بارتندر حرفه ای باید شناخت کاملی از ترکیبات و میکسولوژی نوشیدنی‌های سرد داشته باشد و بتواند با شناخت دقیق از پایه نوشیدنی‌های سرد، طعم‌های جدید ابداع کند. در گذشته به این حرفه بعنوان شغل موقت نگاه می‌شد، اما امروزه شغلی تخصصی است که علاقمندان به این حرفه پس از گذراندن دوره‌های آموزشی تئوری و عملی به عنوان یک بارتندر در کافه‌ها و رستوران‌ها مشغول به کار می شوند. البته یک بارتندر موفق در کنار کسب مهارت و تکنیک میکسولوژی، لایه‌ای کردن نوشیدنی‌ ها،و ایجاد ترکیباتی خاص، باید توانایی ایجاد یک ارتباط دوستانه و محترمانه را با مشتری را داشته باشد.

از جمله وظایف متصدی بار:

شناخت و تخصص کافی برای تهیه انواع کوکتل و نوشیدنی های سرد
استفاده صحیح از ابزار کار بارتندری
رعایت بهداشت فردی و محیط کار
پوشیدن لباس کار مناسب
اجرای حرکات جذاب و نمایشی به منظور جذب توجه مشتری

بخشی از تجهیزات کار بارتندر:

شیکر (Shaker)

یکی از مهمترین ابزار کار بارتندر ها شیکر است که از 3 قسمت مخزن ،صافی و درب آن تشکیل شده.
این وسیله برای ترکیب کردن انواع مایعات و همچنین سرد یا آیس کردن نوشیدنی های مختلف با یخ استفاده می شود.
شیکرهای بوستون و کوبلر از پر استفاده ترین شیکر ها هستند.

استرینر (Strainer)

یکی دیگر از ابزارهای بار سرد صافی یا استرینر می باشد. این ابزار از یک صفحه گرد تشکیل شده است که دو تا چهار زبانه دارد و یک دسته به آن متصل است.
این صفحه شیارها و سوراخ هایی برای عبور نوشیدنی دارد.فنر متصل شده به زیر صافی وظیفه جفت سازی به شیکر را داشته و همچنین از ورود یخ و تکه های میوه به لیوان سرو جلوگیری می کند. اماگاهی نیاز است که پالپ و اجزای میوه ها درون نوشیدنی باشد و همچنین گاهی هم نیاز است تا آن را از صافی یا فیلتری عبور داد تا نوشیدنی یکدست باشد و این بارتندر است که تشخیص می دهد از چه صافی باید استفاده کند.

جیجر (Jigger)

ابزاریست کاربردی که بارتندرها در بار سرد برای اندازه گیری دقیق مایعات در هنگام تهیه کوکتل و نوشیدنی های سرد مورد استفاده قرار می دهند.
این ابزار اندازه های متفاوتی دارد و از دو کاسه به هم چسبیده تشکیل شده که استفاده از آن را آسانتر می کند.

مادلر (muddler)

یکی دیگر از ابزار های بار سرد است که همانند هاونگ عمل کرده و با کوبیدن و له شدن میوه و سبزیجات موجب آزادسازی اسانس و عطر آنها می شود.
مادلرها در جنس های چوبی، استیل و پلاستیکی در دسترس بارتندر هاست.

تال اسپون (Tall spoon)

تال اسپون یک قاشق بلند و مارپیچی شکل است که برای ترکیب کردن و آماده سازی نوشیدنی ها مورد استفاده قرار می گیرد.
همچنین از این قاشق برای هم زدن لایه های زیرین نوشیدنی به ویژه نوشیدنی هایی که یخ روی آن ها ریخته شده است استفاده می شود.

مت بار ( matt bar)

یکی از کاربردی ترین ابزارها در بار سرد است که بارتندرها برای جلوگیری از خیس شدن میز کارد و همچنین سر خوردن و افتادن لیوان ها مورد استفاده قرار می دهند.

متقاضیان این حرفه پس از آشنایی با تجهیزات بار سرد و کسب مهارت و تخصص کافی می توانند با اخذ مدرک از این دوره ها بعنوان یک بارتندر در لاین بار سرد کافه ها و هتل ها مشغول بکار شده و از این حرفه کسب درآمد کنند.

دیدگاهتان را بنویسید