طرز صحیح استفاده از ظروف چدنی در هنگام پخت و پز، نحوه بازسازی آنها و راه های شناخت چدن اصل از تقلبی

قبل از اینکه بخواهیم به ویژگیها و راه های تشخیص ظروف چدنی اصل بپردازیم بهتر است درباره چدن و علت مورد توجه قرار گرفتن این ظروف صحبت کنیم. چدن آلیاژی مرکب از آهن، کربن و سیلیسیم است. این ظروف با وجود اینکه رسانای خوبی برای حرارت نیستند، اما توانایی نگه داشتن گرما را درون خود دارند و تغییری در طعم و مزه ی غذا ایجاد نمی کند. ظروف چدنی از جمله ظروف پخت و پزی هستند که لذت آشپزی را دو چندان می کند. آنچه ظروف چدنی را از دیگر ظروف پخت و پز متمایز کرده است استحکام و دوام بسیار بالا، عدم زنگ زدگی و تغییر رنگ و شستشوی آسان آنهاست، ظروف چدنی با داشتن قابلیت پخش یکنواخت حرارت در تمام سطح ظرف، موجب جا افتادن غذا می شود. از دیگر مزیت های این ظروف می توان به مصرف کم روغن در هنگام پخت و پز و قابلیت قرار گرفتن در درون فر اشاره کرد.

نکاتی مهم در استفاده از ظروف چدنی:

در اولین استفاده از ظروف چدنی نیاز است آنها را را با ترکیبی از آب و نمک پر کرده و فرصت دهیم تا به جوش آید، سپس آب درون ظرف را خارج و آن را شستشو داده.
در روشی دیگر قابلمه چدنی را با استفاده از یک اسفنج و مایع ظرف شویی شستشو و با یک براش نرم آغشته به روغن، سطح داخلی ان را چرب میکنیم و در نهایت روغن را با یک پارچه ی نرم از روی سطح آن پاک می کنیم.

به یاد داشته باشید که  هنگام پخت و پز با این ظروف، آنها را روی حرارت بالا قرار نداده و اجازه دهیم قبل از ریختن روغن ظرف گرمای کافی رابه دست آورد.نکته بعدی در هنگام آشپزی با ظروف چدنی، استفاده از قاشق های چوبی یا پلاستیکی است که آسیبی به لعاب این ظروف وارد نکرده و سبب ایجاد خش روی سطوح آنها نشوند. در هنگام برداشتن ظروف چدنی از روی شعله احتیاط کنید چرا که این ظروف گرمای زیادی را درون خود نگه می دارند سپس در پایان کار ظروف را در در دمای محیط قرار داده تا به تدریج خنک شوند و از ریختن آب سرد بر روی آنها اکیدا خوداری کنید.

 

چگونه ظروف چدنی اصل را از تقلبی تشخیص دهیم:

اکثر قابلمه هایی که امروزه با نام قابلمه چدن در بازار عرضه می شوند، در حقیقت چدن نیستند بلکه از جنس آلومینیم فشرده اند که بر روی آن ها تفلون می کشند که تشخیص غیر اصل بودن آن کار سختی نیست.
یکی از رایج ترین روش های تشخیص، استفاده از آهنرباست چرا که چدن آلیاژی از آهن است و در صورت جذب آن می توان از اصل بودن آن مطمن شد.
ظروف چدنی اصل در مقایسه با ظروف هایی از الیاژ دیگر سنگین تر بوده و سطح یکدست و صافی ندارند و اگر ضربه محکمی به آن ها وارد شوند میشکند، در صورتی که ظروف غیر اصل سطح صاف و صیقل شده ای دارند که در اثر افتادن از ارتفاع کج می شوند و نمی شکنند.

معایب ظروف چدنی نسبت به دیگر ظروف:

  • ظروف چدنی به نسبت دیگر ظروف کمیابند و قیمت بالایی داشته
  • این ظروف وزن بالایی دارند و استفاده از آن ها راحت نیست
  • غذا های که دارای خاصیت اسیدی اند بهتر است در ظروف چدنی طبخ نشوند
  • ظروف چدنی که هنوز استفاده نشده، نباید آب به مدت طولانی بماند؛ چرا که منجربه زنگ‌ زدنش می‌شود

مراحل بازسازی ظروف چدنی:

۱) در ابتدا یک ورقه فویل آلومینیومی را زیر میله‌های فر پهن کنید و سطح رویی ظرف را رو به میله‌های فر قرار دهید، استفاده از فویل باعث می شود کثیفی های موجود روی ظروف بر روی فویل بریزد و کارشما را برای تمیز کردن آسان می کند.

۲) فر را در دمای ۴۲۵ درجه قرار دهید و هر دو ساعت یک بار آن را چک کنید. پس از این که چرخه کار شما به طور کامل انجام شد و ماهیتابه‌ خنک شد، آن را از درون فر دربیاورید. در این مرحله ممکن است ظاهر ماهیتابه شما همچنان کثیف و زمخت    باشد، اما اکثر کثیفی‌ها و چربی‌ها موجود روی سطح آن نرم شده و آماده تمیز شدن هستند.

۳) محلولی از آب و سرکه سفید تهییه نمایید و روی آن یک قاشق غذاخوری مایع ظرف شویی اضافه کنید، سپس ظروف چدنی را به مدت ۳ ساعت درون این محلول بگذارید بطوری که محلول سطح روی ظرف را بگیرد.

۴) ظرف را از درون محلول بیرون آورده و شستوشو دهید س\س باقی مانده کثیفی ها را با دستمال خوب پاک کنید. اگر لازم به تکرار بود این کار را آنقدر انجام دهید تا ماهی تابه بطور کامل تمیز شود.

۵) ماهیتابه اکنون آماده مرحله اضافه کردن یک لایه ی محافظتی است. برای این کار تمام سطح ماهیتابه را به روغن بادام زمینی آغشته کنید تا یک لایه ضخیم از این روغن تمامی سطوح را پوشش دهد.

۶) فر را دردمای 350 درجه قرار دهید و یک ساعت صبر کنید. این فرایند باعث می‌شود حفره‌های درونی ماهیتابه باز شده و روغن بادام زمینی را به خود جذب کنند و وقتی ماهیتابه سرد می‌شود این حفره‌ها بسته می‌شوند. پس از این‌که ماهیتابه را از فر خارج کردید، سطح آن دارای ظاهری شفاف می‌شود و اکنون می‌توانید از آن استفاده کنید.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید